Čistý 100% chlorid sodný, bez příměsí jódu, fluoru a protihrudkujících látek přidávaných do běžné kuchyňské soli zajišťuje přítomnost sodíku, který pomáhá k jednoduché regeneraci iontového výměníku. Toto změkčovací zařízení zachycuje ionty vápníku a hořčíku, čímž změkčuje mycí vodu a zabraňuje tvorbě vodního kamene v myčce i na nádobí.
Hrubozrnná regenerační sůl do myčky se v zásobníku rozpouští déle a neubývá tak rychle jako sůl jemná.
Toto zařízení funguje na principu iontové výměny a je důležitou součástí každé myčky. Ve vodě rozpuštěný vápník (původce vodního kamene) nahrazuje sodíkem.
Myčka potřebuje ke správnému mytí měkkou vodu se sníženým obsahem vápníku a hořčíku. Pokud je voda tvrdá, zbytky těchto prvků se usazují na nádobí a vnitřních částech myčky.
Nejčastěji používaná voda z vodovodního řadu má obvykle tvrdost vyšší než 7° dH (1,2 mmol/l) a je třeba ji změkčovat. Ke změkčení vody slouží právě regenerační sůl přidávaná do zásobníku na sůl u myčky na nádobí.
Pro perfektní výsledky mytí je důležité přesné nastavení hodnoty tvrdosti vody dle návodu výrobce konkrétní myčky.
Nejprve tedy zjistěte přesnou hodnotu tvrdosti vody, myčku nastavte dle této hodnoty a následně nasypte regenerační sůl do zásobníku na sůl. Myčka si již sůl dávkuje automaticky dle nastavení tvrdosti vody. Ke zjištění tvrdosti vody použijte Testovací pásek na určení tvrdosti vody nebo se obraťte na vašeho dodavatele vody.
K čemu se používá
- K zamezení tvorby usazenin na nádobí a skle.
- Do všech druhů domácích myček.
Jak se používá
- Doplňujeme do zásobníku na sůl po rozsvícení kontrolky (značí nedostatek soli).
Jak čistit myčku na nádobí?
Pro optimální výsledek ekologického používání myčky na nádobí je třeba tento spotřebič pravidelně čistit. Četnost čištění odvoďte podle toho, jak často myčku používáte, jak máte tvrdou vodu a jak znečištěné nádobí v myčce nejčastěji myjete. Podle toho myčku čistěte – může to být 1x měsíčně nebo i 1x za týden. Nezapomeňte čistit filtr myčky. Vyjměte jej z přístroje, otřete suchou utěrkou (případně propláchněte v horké vodní lázni s rozpuštěným perkarbonátem sodným – bělicí prášek a odstraňovač skvrn na bázi kyslíku). Velký vliv na kvalitu mytí má čistota ramen myčky. Jednou za čas je vyjměte a propláchněte vodou pod tlakem. V koupelně odšroubujte sprchovou hlavici a do otvoru ramen pusťte silný proud vody (budete se divit, co vše se v nich nachází, znemožňuje průtok vody a brání skutečně kvalitnímu mytí). Pro celkové vyčištění myčky použijte perkarbonát sodný – bělicí prášek a odstraňovač skvrn na bázi kyslíku a kyselinu citronovou. Nasypte polévkovou lžíci každého prostředku na dno myčky a bez nádobí ji zapněte na celý mycí cyklus na maximální teplotu.
Pokud přecházím z konvenčních prostředků do myčky na ekologické prostředky, jak to mám řešit?
Nejprve se pochvalte. Děláte vynikající krok pro sebe i pro naši planetu. Začněte vyčištěním myčky.
Složení: 100 % hrubozrnná sůl